خانه / دانستنی های ازدواج / پوزیشن خوابیدن با همسر
پوزیشن خوابیدن با همسر تصویری ، نحوه خوابیدن زن و شوهر - قلقلی خان

پوزیشن خوابیدن با همسر

آشنایی با انواع پوزیشن خوابیدن با همسر

می توان روحیات زوجین را از نحوه پوزیشن خوابیدن آنها در کنار یکدیگر فهمید. به احتمال زیاد شما فکر می کنید زوج هایی که پشت به بشت هم می خوابند باهم روابط خوب و عاطفی ندارند  اما این موضوع کاملا بر‌عکس است. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد می‌توان از روی شکل خوابیدن زوج‌ها ( پوزیشن زناشویی ) به ارتباط میان آن ها پی برد.

پشت به پشت خوابیدن بدون لمس بدن

پوزیشن خوابیدن با همسر پشت به پشت خوابیدن - قلقلی خان

زوج‌هایی که پشت به هم می‌خوابند، رابطه‌ای ایمن و بادوام دارند. با توجه به تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که پنجاه درصد زوجین، پشت به هم خوابیده و ۲۷ درصدشان اصلا با هم تماسی ندارند. به نظر روانشناسان و مشاوران جنسی عدم تماس هنگام خواب و پشت به هم خوابیدن برخلاف آنچه عموم مردم گمان می‌کنند نشانه‌ روابط محکم بین زوجین است. این حالت نشان می‌دهد زوج‌ها در عین داشتن رابطه‌ای گرم به هم وابسته نیستند.

پشت به پشت خوابیدن همراه با لمس بدن

پوزیشن خوابیدن با همسر پشت به پشت خوابیدن چسبیده - قلقلی خان

زوج‌هایی که پشت به هم می‌خوابند اما بدن هم را لمس می‌کنند، رابطه ای راحت و آرام دارند. در پوزیشن خوابیدن دو نفره تحقیقات نشان داده ۲۳ درصد زوج‌هایی که پشت به هم می‌خوابند اما بدنشان همدیگر را لمس می‌کنند. به گفته روان‌شناسان ۹۴ درصد این نوع زوج‌ها خوشبخت هستند و زندگی زناشویی خوبی دارند.

یکی پشت به دیگری

پوزیشن خوابیدن با همسر یکی پشت به دیگری - قلقلی خان

زوج‌هایی که یکی پشت به دیگری می‌خوابد، ارتباطی حمایتی دارند. هجده درصد زوج‌ها به این شکل می‌خوابند و در اکثر موارد مرد است که همسرش را از پشت بغل می‌کند. در این زوج‌ها یک نفر حس حمایتی برای طرف دیگر دارد.

خوابیدن بر روی شانه همسر

پوزیشن خوابیدن با همسر بر روی شانه همسر - قلقلی خان

زوج‌هایی که حین خواب زن سر بر شانه مرد است، عاشق همند. این حالتی شایع مخصوصا در زوج‌هایی است که تازه زندگی مشترک را آغاز کرده‌اند و عشق بین همسران زیاد است.

روبروی هم خوابیدن با فاصله

پوزیشن خوابیدن با همسر روبروی هم خوابیدن با فاصله - قلقلی خان

زوج‌هایی که روبروی هم اما بلافاصله می‌خوابند، ارتباط ضعیفی با هم دارند. دو درصد زوج‌ها این‌طور می‌خوابند و این نشان ارتباط بسیار کم بین آنهاست.

روبروی هم خوابیدن با تماس بدنی

پوزیشن خوابیدن با همسر روبروی هم خوابیدن با تماس - قلقلی خان

زوج‌هایی که روبری هم و با تماس می‌خوابند زوج‌هایی بسیار نزدیک هستند. این زوجها کاملا به هم نزدیک و صمیمی هستند. زوج‌هایی که روبروی هم می‌خوابند و بعد از هم جدا می‌شوند، زوج‌هایی مستقل و در عین حال وابسته اند. هشت درصد زوج‌ها اینطور می‌خوابند. این زوج‌ها روبری هم هستند و برای ۱۰ دقیقه پاهایشان با هم در ارتباط است اما بعد جدا می‌شوند و هر یک به یک سمت می‌‌خوابند این زوج‌ها زندگی خوبی دارند و در عین وابسته بودن، مستقل هستند.

این پست را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *