خانه / سلامت زناشویی / بهداشت آقایان / آموزش صحیح مسواک زدن دندان ها
صحیح مسواک زدن ، آموزش تصویری درست مسواک زدن - قلقلی خان

آموزش صحیح مسواک زدن دندان ها

آموزش مرحله به مرحله صحیح مسواک زدن

باید بدانیم برای سلامت دندانها چگونه به صورت اصولی و درست مسواک بزنیم وگرنه همینجوری مسواک زدن فایده ای نخواهد داشت. مسواک زدن فقط این نیست که مقداری خمیر دندان به مسواک خود مالیده و آن را به دندان هایمان بکشیم. مسواک زدن اصول خاص خود را دارد. اگر اشتباه مسواک بزنید ذره های غذا و جرم غذا از روی دندان و داخل دندان پاک نشده و شما فقط وقت خود را هدر داده اید. در این بخش از سایت، آموزش صحیح مسواک زدن را به صورت تصویری در اختیارتان می گذاریم. به تصاویر زیر خوب نگاه کنید و دندان های خود را مرحله به مرحله از روی تصاویر مسواک بزنید.

 

مرحله اول صحیح مسواک زدن

مرحله اول آموزش صحیح مسواک زدن - قلقلی خان

در اولین مرحله برای مسواک زدن صحیح باید بدانید که از سطوح داخلی و بیرونی دندان‌ ها باید شروع کنید. به طوریکه در اولین قدم باید مسواک را با زاویه‌ ۴۵ درجه با دست هایتان نگه‌ دارید. در اینجا باید نصف عرض مسواک با خط لثه تماس پیدا کند.

یادتان نرود که مسواک را درست به پشت دندان‌ هایتان بکشید.

مرحله دوم صحیح مسواک زدن

مرحله دوم آموزش صحیح مسواک زدن - قلقلی خان

در دومین مرحله از مراحل درست مسواک زدن شما باید مسواک را روی سطح دندان بکشید و حرکت بدهید. مسواکتان را صاف نگه دارید و روی سطحی از دندان که با آن غذا را می‌جوید جلو عقب بکشید.

مرحله سوم صحیح مسواک زدن

مرحله سوم آموزش صحیح مسواک زدن - قلقلی خان

در سومین مرحله برای مسواک زمانیکه به سطح داخلی دندان‌ های جلویی رسیدید به مسواک یک شیب عمودی بدهید و با نوک مسواک پشت دندان هایتان بکشید.

مرحله چهارم درست مسواک زدن

مرحله چهارم آموزش صحیح مسواک زدن - قلقلی خان

در چهارمین مرحله هم که باید در نزدیک لثه‌ ها آرام مسواک را حرکت دهید. مراقب باشید خیلی به لثه ها فشار وارد نشود و خون نیاید. اگر لثه خون بیاید کارتان اشتباه بوده است.

مرحله آخر مسواک کشیدن صحیح

مرحله پنجم آموزش صحیح مسواک زدن - قلقلی خان

پنجمین مرحله مخصوص تمیز کردن زبان است. در این بخش باید مسواک را روی زبانتان با حرکاتی از عقب به جلو  بزنید تا ذرات غذا را پاک‌ کند. با این کار باکتری‌هایی که باعث ایجاد بوی بد در دهان هستند را نابود خواهید کرد.

حتما برای مسواک زدن از این روش استفاده کنید. وگرنه مسواک زدنتان فایده ندارد.

امیدواریم از این مطالب در سایت قلقلی خان بهره کافی را برده باشید  و بتوانید با توجه به تصاویر مسواک زدن صحیح را تجربه کنید.

این پست را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *